Raspa Boya Hizmetleri

Raspa Boya Hizmetleri

Raspa Boya Hizmetleri

Çelik yapılar, depolama tankları, yüksek katlı çelik binalar, fabrika ve atölye yapılarının bulunduğu alan ve depolama standartları düşünülerek hazırlanmış yüzey kalite ve boya uygulama özellikleri doğrultusunda uygulama yapılmaktadır.

Raspa Boya Hizmetleri

  • Grid Raspa
  • Yüksek Basınçlı Su Raspası
  • Mekanik Raspa

RASPA BOYA ÇEŞİTLERİ

Mekanik Raspa Boya İşlemi: Çanak fırça veya flap zımpara ile düz yüzeyler eski boya ve pas kalıntılarından temizlenir ve yüzey yeni boyama işlemi için en pürüzsüz ve uygun duruma getirilir.

Kum Raspa İşlemi: Kumlama olarak da adlandırılan bu uygulama, ahşap, plastik ve metal yüzeylerin pastan ve kirden arındırılması ve yüzeye pürüzsüz bir görünüm verme imkânı sağlayan yöntemdir. Kum raspası metal yüzeylerde raspalama işleminde en etkili yöntemdir. Kum raspası için kullanılan teçhizat çok donanımlı ve detaylıdır. En kusursuz sonuç için alanında profesyonel ekip ile çalışılmalıdır.

Su Raspası İşlemi: Özellikle üretim sanayisinde kullanılan su jetleri, yüzeyleri boyaya en uygun hale getiren yöntemdir. Yüksek basınçlı su jetleri ile boya uygulanacak yüzeyde raspalama işlemi yapılır. Su raspası işlemi, zaman bakımından en kısa sürede sonuç veren bir yöntem olduğundan, işlemlerin daha seri yapılmasını sağlar. Raspalama yapılan ortamda kum ve toz gibi unsurlar bulunmaması da ortamda çalışan kişilerin sağlıklarını koruma açısından en önemli faktördür. Diğer yöntemlere göre su raspası yöntemi ile en temiz yüzey elde edilir.